Piaseczno niczym mała Warszawa

Piaseczno bardzo często funkcjonuje w mniemaniu osób, które się tam osiedlają praktycznie jako warszawska dzielnica. Dzieje się tak dlatego, że po pierwsze miasto łączy się praktycznie z Ursynowem, czyli dzielnicą należącą do Warszawy. Po drugie spora grupa lokalna dojeżdża codziennie do pracy do Warszawy, żyjąc na co dzień właśnie w Piasecznie.

Lokalizacja jest na tyle atrakcyjna, że wiele młodych osób, myślących o swoim „m” wybiera właśnie Piaseczno, głównie ze względu na prężnie rozwijający się na tym terenie rynek nieruchomości i ceny kilka razy niższe niż w samej Warszawie.

Jednak Piaseczno, to nie tylko sypialnia Warszawy. To także swoisty rynek pracy, na którym kwitną usługi, handel i inne branże. Z powodzeniem na terenie miasta można znaleźć pracę w wielu filarach i niekoniecznie musi to być praca gorzej płatna niż w samej stolicy.

Cała infrastruktura sprzyja wolniejszemu i zdrowszemu trybowi życia, dlatego ci, którzy mają wybór, chętniej podejmują pracę na terenie swojego miejsca zamieszkania, co także przekłada się na krótszy czas codziennych dojazdów do pracy. Bo gdy większość dzień w dzień gna i grzęźnie w korkach w kierunku Warszawy, druga grupa porusza się swobodnie na terenie Piaseczna, a zaoszczędzony czas przeznacza dla siebie i rodziny.

1 thought on “Piaseczno niczym mała Warszawa

  • No właśnie, nie każdy potrafi docenić zalety lokalnego rynku pracy i na siłę pcha się do Warszawy, tracąc w ten sposób około dwóch godzin dziennie na dojazdy tam i z powrotem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *