Aktywizacja 30+

Osoby w różnym wieku mogą borykać się z problemem bezrobocia. Często niewiele zależy od nich, a od warunków panujących na lokalnym rynku pracy. W związku z tym Urząd Pracy w Piasecznie w latach 2017 i 2018 realizuje projekt aktywizacyjny dla osób, które ukończyły 30 lat i pozostają bez pracy.

Dla osób zasilających grupy bezrobotnych przewidziano program operacyjny, który ma potrwać do 2020 roku. Zwiększenie możliwości zatrudnienia dla osób zamieszkujących Piaseczno oraz powiat piaseczyński.

Grupa, której udzielona zostanie pomoc to około 94 kobiet i 103 mężczyzn. Na pomoc mogą liczyć także osoby niepełnosprawne. Przede wszystkim długotrwale bezrobotni mogą skorzystać na udziale w programie najwięcej.

W ramach projektu przewidziano staże dla 30 osób, szkolenia indywidualne dla takiej samej ilości bezrobotnych. Dla 90 osób udział w projekcie może zakończyć się podjęciem własnej działalności gospodarczej. Prace interwencyjne mogą wspomóc kolejne 30 osób. W ramach akcji także 17 stanowisk pracy może otrzymać refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.

Każda osoba biorąca udział w programie może skorzystać z pośrednictwa oraz poradnictwa zawodowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *