Alternatywne źródła energii a poziom wzrostu zatrudnienia w województwie mazowieckim

elektrownia wiatrowaWojewództwo mazowieckie już od dawna jest nastawione na przyjmowanie nowych technologii oraz oswajanie z nimi swoich mieszkańców na tyle, by nie kojarzyli oni wprowadzania nowelizacji z czymś, co potencjalnie zagraża ich zatrudnieniu. Tak też jest w przypadku wprowadzania alternatywnych źródeł energii.

Opinia mieszkańców na temat alternatywnych źródeł energii

Zapytani o zdanie mieszkańcy mniejszych miejscowości w województwie mazowieckim, takich jak Pułtusk czy Szydłowiec, zgodnie twierdzą, że zamontowanie w ich gospodarstwach alternatywnych źródeł energii bardzo odciążyło domowy budżet przeznaczony na ogrzewanie, a sami monterzy oraz osoby zatrudnione w elektrowniach wiatrowych twierdzą, że praca jest na tyle stabilna, by móc spokojnie myśleć o przyszłości.

Wiele osób obawiało się o zatrudnienie w przedsiębiorstwach związanych z alternatywnymi źródłami energii, ponieważ wiązały się one z dużym ryzykiem – w końcu odnawialne źródła energii mogły się zwyczajnie w województwie mazowieckim „nie przyjąć”. Tymczasem firmy monterskie, jak i same elektrownie wiatrowe oraz te, które do wytwarzania energii wykorzystują panele solarne, wciąż są dobrze prosperującymi przedsiębiorstwami, a zapowiada się kolejna poprawa ich sytuacji. To na skutek przyjętej przez Komisję Europejską dyrektywy o rezygnacji z korzystania z węgla.

12 thoughts on “Alternatywne źródła energii a poziom wzrostu zatrudnienia w województwie mazowieckim

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *