Bezrobocie w niewielkich miejscowościach województwa mazowieckiego

statystykiDomeną każdego województwa w Polsce, jest wysokie bezrobocie w niewielkich miejscowościach. Zwykle to niewielkie aglomeracje zaniżają wyniki całego  województwa, a to z powodu braku dużych zakładów pracy oraz przewagi małych przedsiębiorstw, które działają na zasadzie samozatrudnienia lub zatrudnienia niewielkiej ilości osób.

Słabe perspektywy niewielkich miejscowości województwa mazowieckiego

W tak małych miejscowościach jak Mordy, możemy zaobserwować dość wysoki odsetek bezrobocia. Oprócz braku perspektyw dla młodych mieszkańców, którzy udają się w miejsca będące dla nich szansą na znalezienie satysfakcjonującego zatrudnienia, powodem niekorzystnej sytuacji może być starzenie się społeczeństwa. To zjawisko z kolei może być powodowane tym, że coraz mniej młodych osób decyduje się na założenie rodziny i osiedlenie się w swojej rodzinnej miejscowości.

Czasem zdarza się, że każdy mieszkaniec w wieku produkcyjnym, żyjąc nawet w najmniejszej miejscowości, ma pracę. Zwykle ma to miejsce wtedy, kiedy na obrzeżach miejscowości powstaje duży zakład, dający miejsca pracy niemal całej lokalnej społeczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *