Gdzie w województwie mazowieckim poszukiwać pracowników?

szukanie pracownikówZadziwiającym trendem na rynku pracy jest liczba osób poszukujących zatrudnienia w danej branży, w stosunku do ilości osób poszukiwanych na dane stanowisko. Często liczba poszukujących pracy jest stanowczo wyższa. Wynika to zapewne z różnicy w oczekiwaniach co do pracodawców. Osoby zamieszkujące tak małe miejscowości jak Mława, chcąc pracować w Warszawie, nie oczekują tak wysokich zarobków, jak przykładowo osoby zamieszkujące duże miasta.

Oczekiwania zależne od wykształcenia

Okazuje się, że oczekiwania pracowników związane są nie tylko z miejscem ich zamieszkania. Równie ważne wydaje się być wykształcenie potencjalnego pracownika. Często jest tak, że osoby deklarujące chęć pracy za niższą stawkę nie mają wyższego wykształcenia, a dysponują jedynie dokumentami z ukończonych kursów. Dla pracodawców to stosunkowo niewiele w porównaniu z kwalifikacjami innych bezrobotnych, więc to oni wówczas dyktują warunki.

Wykształcenie to nie wszystko. Miejsce pochodzenia również w pewien sposób generuje wyższe lub nieco niższe oczekiwania wobec pracodawcy. Osoby zamieszkujące miejscowości z niewielką liczbą miejsc pracy, chętniej podejmują pracę, nawet w mało sprzyjających warunkach.

4 thoughts on “Gdzie w województwie mazowieckim poszukiwać pracowników?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *