Halinów jednym z najmłodszych miast w Polsce

Halinów jednym z najmłodszych miast w PolsceHalinów położony jest w centralnej części województwa mazowieckiego zaledwie 10km od Warszawy. Miasto Halinów znajduje się w powiecie mińskim i jest siedzibą gminy miejsko wiejskiej Halinów. Powierzchnia miasteczka nie należy do największych, gdyż osiąga ona wielkość zaledwie 2,84km2 , liczba zamieszkującej je ludności wynosi nieco ponad 3500 osób.

Prawa miejskie Halinów otrzymał dopiero w roku 2001, co oznacza, że jest jednym z najmłodszych miast w województwie mazowieckim, a zarazem w Polsce.

Położenie miasta Halinów w pobliżu stolicy naszego kraju daje miastu oraz jego mieszkańcom niezwykłe korzyści gospodarcze, oraz ekonomiczne.  Ponadto co rok obserwuje się wzrost liczby mieszkańców Halinowa związany z migracją ludności, z pobliskich dużych aglomeracji miejskich.

Dodatkowym atutem Halinowa i bodźcem, który przyciąga wielu inwestorów, jest jego strategiczne położenie w pobliżu ważnych szlaków komunikacyjnych łączących miasta europejskie. Warto również dodać, iż miasteczko Halinów, położone w Mazowieckim Obszarze Chronionego Krajobrazy, stanowi również funkcje turystyczno- rekreacyjną dla odwiedzających.

Większość mieszkańców Halinowa ceni sobie położenie miasteczka w pobliżu Warszawy, która nie tylko oferuje zdecydowanie większą ilość miejsc zatrudniania oraz większe zarobki, ale również ma bardzo rozbudowaną ofertę kulturalną, oraz rozrywkową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *