Konstancin-Jeziorna – uzdrowiskowa sypialnia Warszawy

Konstancin Jeziorna uzdrowiskowa sypialnia WarszawyKonstancin-Jeziorna – miasto położone w aglomeracji warszawskiej, w powiecie piaseczyńskim, będące siedzibą gminy miejsko-wiejskiej noszącą tę samą nazwę. Od centrum stolicy dzieli go zaledwie 20 km. Dlatego miasto nazywane jest tzw. sypialnią Warszawy. Mieszkańcy Konstancina w przeważającej części zatrudnieni są w Warszawie. Nic w tym dziwnego, bo w stolicy znacznie więcej mogą zarobić, mają większe perspektywy rozwoju i znacznie bogatszą ścieżkę kariery zawodowej. Z jednej strony posiadają satysfakcjonująca pracę, a z drugiej strony mieszkają z przecudownym miejscu, z dala od zgiełku, w ciszy, wśród przyrody.

Dzięki rozległym otaczającym lasom sosnowym oraz złożom wód leczniczych, Konstancin posiada wyjątkowy mikroklimat i tym samym zyskał miano uzdrowiska. Nie tylko mieszkańcy korzystają z dobrodziejstw Konstancina-Jeziorny. Zwłaszcza w okresie od początku marca do końca października, notuje się liczne wycieczki do miejscowego Parku Zdrojowego im. hrabiego Witolda Skórzewskiego, w którym usytuowana jest lecznicza tężnia solankowa.

Lokalny rynek pracy w Konstancinie skupiony jest zwłaszcza na handlu i usługach. W mieście funkcjonują liczne obiekty sanatoryjno-uzdrowiskowe: Centrum Rehabilitacji im. Prof. Mariana Weissa (dawniejszy STOCER), Centrum Kompleksowej Rehabilitacji, Szpital Rehabilitacji Neurologicznej, w ramach Uzdrowiska Konstancin-Zdrój Sp. z o.o.: „Biały Dom”, „EVA Park Life & Spa”. Dużą popularnością wśród pracodawców cieszy się centrum handlowe „Stara Papiernia”, usytuowane na terenie dawnej wytwórni papieru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *