Korzystna sytuacja pracowników w województwie mazowieckim

sytuacja pracownikówW pierwszej połowie 2018 roku sytuacja na rynku pracy województwa mazowieckiego wyglądała niezwykle korzystnie, zwłaszcza dla pracowników. Odsetek bezrobocia spadł znacznie, nawet w takich miejscowościach jak Maków Mazowiecki, gdzie zwykle był on dość wysoki.

Presja pracowników w województwie mazowieckim

Niegdyś pracodawcy mieli znacznie lepsze perspektywy – to oni dyktowali warunki, mogli sami ustalać płace, zadaniem pracownika było podporządkowanie się panującym zasadom. Dziś jest nieco inaczej. Rynek pracy pełen jest firm, również tych o kapitale zagranicznym, które proponują osobom zatrudnionym warunki podobne do tych w zachodnioeuropejskich firmach. Ludzie decydują się rozstawać z rodzimymi firmami na rzecz oczywistej poprawy bytu.

Pracodawcy powinni obserwować zagraniczne przedsiębiorstwa, które niemal perfekcyjnie opanowały systemy nagradzające lojalnych pracowników. Nie bójmy się doceniać osób, które zdecydowały się poświęcić firmie kilka lat. Może warto przyspieszyć system awansów? Wypłacać najdłużej pracującym premie okolicznościowe? Sposobów jest mnóstwo, kwestia w tym, z których z nich skorzystamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *