Marynarz na morzu pracy

W życiu większości z nas przychodzi taki moment, że mamy ochotę rzucić pracę na etacie i być dla siebie sterem i okrętem. Oczywiście to duże uproszczenie i przenośnia. Niemniej jednak wielu osobom marzy się prowadzenie własnej firmy. Wydaje im się na pierwszy rzut oka, że jest to lekkie, proste i przyjemne.

Myślą także, że nic prostszego nie ma na świecie i wiele robić nie trzeba. Kombinowanie co robić, żeby się nie narobić, a zarobić. No tak się nie da. Praca to praca. W zależności od zawodu jedna jest bardziej wymagająca i angażująca, inna mniej. Czasami korzystamy z siły fizycznej, innym razem intelekt jest najważniejszy. Jeśli się komuś wydaje, że prowadzenie własnej firmy to ciągłe wakacje, jest w błędzie. Najłatwiej się o tym przekonać w Różanie, przystępując do programu wsparcia oferowanego przez lokalny pośredniak. Tu na miejscu znajdziecie fachową poradę i pośrednictwo w wypełnianiu wniosków.

Jeśli zarejestrujesz się jako osoba bezrobotna i uzyskasz II profil pomocy, masz szansę otrzymać kilkadziesiąt tysięcy złotych na start własnej działalności gospodarczej. Na co więc czekać, możesz się sprawdzić w roli przedsiębiorcy bez wkładu własnego. To otrzymasz praktycznie bez wysiłku, potem tylko od ciebie zależy, jak poprowadzisz swój własny okręt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *