Nowa fabryka w Glinojecku

Glinojeck prawami miejskimi cieszy się stosunkowo od niedawna. Ćwierć wieku temu zostały nadane miejscowości prawa miejskie. W następstwie tego zmieniła się nieco gospodarka lokalna, która dostosowała swój tryb funkcjonowania do miejskich ram.

Do 2018 roku powstanie na terenie Glinojecka jedna z największych w Polsce fabryka systemów kominowych. Dzięki tej inwestycji pracę zyska minimum 50 osób z tego terenu. Plan budowy zakłada powstanie 4 hal produkcyjnych z zapleczem socjalnym na potrzeby pracowników.

Środki na budowę fabryki pochodzą między innymi z dotacji unijnej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Firma, która podjęła się przedsięwzięcia to polski kapitał. Dzięki temu rodzima gospodarka zyska nie tylko nową linię produkcyjną, ale przede wszystkim rynek pracy zmniejszy się o kilkadziesiąt osób bezrobotnych w początkowej fazie.

Wraz z rozwojem tego typu inwestycji zazwyczaj powiększa się nie tylko powierzchnię fizyczną zakładu pracy, ale przede wszystkim zatrudnia się kolejne osoby, które zasilają grono pracowników. Dzięki tak dużej inwestycji glinojecki rynek pracy stanie się ważnym graczem w strukturze powiatu, województwa, a także całego kraju.

1 thought on “Nowa fabryka w Glinojecku

  • To super, że planowana jest taka inwestycja. Na chwilę obecną najwięcej miejsc pracy zapewnia cukrownia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *