Odpowiednie przygotowanie nie dostarcza rozczarowań

Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach w ubiegłym roku podjął się atrakcyjnego projektu, która miał za zadanie wsparcie lokalnego rynku pracy. Organizacja forum dotyczącego rynku pracy została wsparta przez Collegium Mazovia. Tego rodzaju inicjatywa współgra z jakością i kierunkiem kształcenia prowadzonym przez placówkę, tak aby, jak najlepiej przygotować przyszłe pokolenia na potrzeby rynku pracy.

Dodatkowo w projekcie udział wzięli członkowie: Ministerstwa Rodziny oraz Pracy i Polityki Społecznej, przedstawiciele władz miasta, tutejszych uczelni, a także lokalni przedsiębiorcy.

Konferencja okraszona została panelem dyskusyjnym, w którym udział wzięli pracodawcy będący w ścisłej współpracy z lokalnym pośredniakiem. Tematem dyskusji było narzędzie nowoczesnej edukacji, które dzięki swojemu zastosowaniu będzie w stanie przygotować studentów do wejścia na rynek pracy i znalezienia tej pracy.

Sam system kształcenia uczelni dostosowuje swój program i jakość kształcenia w ten sposób, aby absolwenci nie mieli w późniejszym czasie problemów ze znalezieniem pracy.

Inicjatywy, takie jak ta w Siedlcach pokazują, jak ważne jest przygotowanie już na etapie kształcenia. Dzięki temu systemowi najprawdopodobniej przyszli absolwenci unikną rozczarowań związanych z późniejszym poszukiwaniem pracy na siedleckim rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *