Opiekuni są przyszłością

Zdobycie wykształcenia, czy zawodu nie jest jednoznaczne z podjęciem pracy w określonej specjalizacji. Życie pisze różnorodne scenariusze i niejednokrotnie w czasie swojej życiowej drogi musimy dokonywać wyborów związanych z życiem zawodowym.

Ostatnie lata pokazały, jak zmienił się rynek pracy w kraju. Zmiany nie ominęły także miejscowości Raciąż. Dla mieszkańców tego miasteczka istotne w ostatnim czasie stały się placówki policealne, które oferują mieszkańcom konkretny zawód. Tym bardziej jest to ważne, gdyż aktualnie jest zapotrzebowanie właśnie na oferowane zawody.

Aby rozpocząć naukę w szkole policealnej nie trzeba mieć matury. Jednak kończąc edukację, ze szkoły wychodzi absolwent z dyplomem i certyfikatem w języku angielskim. To sprawia, że nie tylko w Raciążu można znaleźć pracę dla siebie. Dzięki zdobytym dyplomom i kwalifikacjom z powodzeniem praca czeka na absolwentów także na terenie całej Polski, czy Unii.

Raciąska szkoła policealna kształci między innymi na kierunkach: opiekun medyczny (na którego jest ogromne zapotrzebowanie w całym kraju), opiekunka środowiskowa, opiekun osoby starszej, opiekun w domu pomocy społecznej, terapeuta zajęciowy czy asystent osoby niepełnosprawnej.

Ze względu na starzejące się społeczeństwo, to właśnie te zawody mają szansę zaistnieć na lokalnym rynku pracy.

1 thought on “Opiekuni są przyszłością

  • Pewnie niestety większość takich absolwentów wyemigruje za granicę. W naszym kraju stawki dla opiekunów są wręcz głodowe, a praca jest ciężka i trzeba ją naprawdę lubić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *