Projekt dla dzieci i młodzieży ułatwi w przyszłości start na rynku pracy

W Legionowie powstał projekt, który ma na celu wsparcie kształcenia uczniów pod takim kątem, aby z łatwością w przyszłości mogli odnaleźć się na rynku pracy. Jest to projekt szczególny, gdyż skierowany jest do dzieci i młodzieży z pewnymi dysfunkcjami. Tym bardziej jest to ważny program, który pozwoli im w przyszłości wkroczyć na rynek pracy w Legionowie bez barier.

Nowy rok szkolny zaowocuje otwarciem nowej placówki specjalnej, która jest częścią dużego projektu edukacyjnego. Program współfinansowany jest ze środków unijnych, drugą część stanowią środki pochodzące z budżetu powiatu.

Projekt skierowany jest do uczniów do 24 roku życia. Projekt przygotowany został przez nauczycieli, którzy jasno określili szanse na znalezienie pracy na legionowskim rynku pracy w przyszłej perspektywie. Do projektu dołączyli także włodarze miasta, którzy opracowali projekt przygotowawczy w ramach aktywizacji na rynku pracy.

W projekcie najważniejsze jest rozwijanie kompetencji informatycznych i matematyczno-przyrodniczych u uczniów. To w przyszłości pozwoli im zdobyć zawodów ścisły lub techniczny, które zawsze ma możliwości rozwojowe na rynku pracy. Takie grupy zawodowe mają także zawsze szanse na znalezienie zatrudnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *