Rynek pracy w Karczewie kwitnie

rynek pracy w KarczewieKrótki zarys historii miasta

Karczew to miasto o długoletniej tradycji usytuowane w województwie mazowieckim w powiecie otwockim. Powierzchnia miasta rozciąga się na około 30 km2 , a liczba jego mieszkańców wynosi około 10 tysięcy.

Warto dodać, iż wykopaliska prowadzone na terenie miasta oraz gminy Karczew należą do jednych z najstarszych w naszym kraju. Naukowcy odkryli, iż pierwsze ślady osadnictwa na terenie dzisiejszego Karczewa sięgają jeszcze epoki kamiennej.

Przewrotna nazwa miasta według lokalnej legendy pochodzi  jeszcze z XIV wieku, kiedy to lokalna ludność zmuszona była do wykarczowania pobliskiego lasu w celu uchronienia się przed powodzią.

Pierwsze prawa miejskie Karczew otrzymał w roku 1548 na zasadzie prawa chełmińskiego z rąk samego króla Zygmunta I Starego. Miasto na tle innych miejscowości odznacza się niesamowitym bogactwem zabytków, do których zaliczyć należy barokowy kościół wybudowany w XVIII wieku.

Rynek pracy

Statystyki dotyczące karczewskiego rynku pracy ukazują, iż liczba osób przyjeżdżających do miasta Karczew w celach zarobkowych zdecydowanie przewyższa liczbę osób pracujących poza granicami miasta. Tendencja ta jest w głównej mierze związana z dużym potencjałem gospodarczym Karczewa.

Na terenie miasta działają zakłady przemysłu spożywczego oraz chemicznego w tym zakład mięsno-drobiarski oraz  mleczarski produkujący znane w całej Polsce lody.  W wymienionych przedsiębiorstwach zatrudnienie odnajduje duży odsetek mieszkańców Karczewa oraz pobliskich miejscowości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *