Rzemieślnicy na wagę złota

Łaskarzew to miasto położone w powiecie garwolińskim oddalone od samego Garwolina o niecałe 15 km. Niegdyś był to ośrodek ceramiki ludowej produkowanej do celów użytkowych. W tej chwili jest to ośrodek niedużych przedsiębiorstw prywatnych bogaty w zakłady usługowe.

Łaskarzewskie zakłady świadczą swoje usługi dla mieszkańców miasta i okolic. Usługi opierają się w głównej mierze na rzemieślnictwie. Miasto obfituje w liczne zakłady szewskie oraz produkcyjne z tworzyw sztucznych. Stanowi to główną gałąź napędzającą lokalną gospodarkę.

W wyżej wymienionych usługach pracują zazwyczaj sami przedsiębiorcy. Zdarza się i tak, że potrzebują oni dodatkowych rąk do pracy, co skłania ich do poszukiwania pracowników wśród mieszkańców Łaskarzewa. Znalezienie dobrego rzemieślnika nie jest już tak prostym zadaniem, jakby się mogło wydawać.

W obecnych czasach wykwalifikowanych pracowników z umiejętnościami i pasją po prostu nie ma. Ci, którzy posiadają odpowiednie umiejętności, zazwyczaj sami prowadzą własne działalności usługowe i także potrzebują dodatkowych pracowników.

Urząd Pracy w ramach aktywizacji zawodowej prowadzi projekt, dzięki któremu bezrobotni mogą nabyć nowe umiejętności i nauczyć się nowego zawodu. Projekty te podyktowane są aktualnymi potrzebami lokalnego rynku pracy. Jest to jedyna szansa w Łaskarzewie na to, aby nowi rzemieślnicy trafili na tutejszy rynek pracy i zostali zatrudnieni niemal od razu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *