Wielu mieszkańców Kosowa Lackiego pracuje w marketach

Kosów Lacki zlokalizowany jest w województwie mazowieckim w administracyjnych granicach powiatu sokołowskiego. Od stolicy Polski dzieli go odległość około 110 km. Władze miasta mają w planach i wciąż wdrażają nowe rozwiązania mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców gminy.

Na terenie gminy znajduje się wiele zabytków, które przypominają historię tego miejsca. Pod względem turystycznym stanowią one walory krajobrazowe. Są tu poszczególne elementy zabudowy, których historia musi zostać opowiedziana przez przewodników. W związku z tym na terenie Kosowa Lackiego przewodnik turystyczny ma szansę na znalezienie zatrudnienia.

Poza tym teren Kosowa Lackiego to dobrze funkcjonują struktura handlowa oraz usługowa. Większość zasobów tej branży stanowi własność prywatną  indywidualnych przedsiębiorców. Oprócz tego na terenie Kosowa znajdują się duże markety ogólnobranżowe. Dzięki rozbudowie tych inwestycji mieszkańcy mogli podjąć pracę na dużą skalę. Stanowiska pracy oferowane przez tego rodzaju marketu zniwelowały lukę w strukturze bezrobocia.

Sklepy dużo i wielkopowierzchniowe przy zatrudnianiu zazwyczaj biorą pod uwagę nie kilka czy kilkanaście stanowisk do obsadzenia, ale kilkadziesiąt wzwyż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *