Ząbki żyją

Niektórzy, mówiąc Ząbki, myślą Warszawa. To błąd. Ząbki to nie dzielnica Warszawy, a miejscowość zlokalizowana na granicy tegoż miasta mająca swój pełny system jak przystało na niewielką miejscowość.

Na terenie Ząbek występuje swoisty lokalny rynek pracy na miarę miejscowości tej wielkości. W Ząbkach mieszkańcy pracują w licznych sklepach spożywczych lub odzieżowych, a także wielobranżowych. Lokalny rynek pracy zasilają także pracownicy budżetówki, to znaczy między innymi urzędów.

Policjanci, strażacy, nauczyciele personel medyczny, pracownicy poczty, sprzedawcy, usługodawcy różnorodni, czy pracownicy gastronomii to najczęściej mieszkańcy Ząbek pracujący tu na miejscu.

Nie jest tajemnicą, że znaczna część mieszkańców Ząbek swoje życie zawodowe związała z Warszawą. Bliska odległość od miejsca zamieszkania do miejsca pracy i ciekawe wyzwania zawodowe z całą pewnością lepiej jest poszukać właśnie w Warszawie. W stolicy rynek jest bardzo obszerny, a zapotrzebowanie na specjalistów i fachowców różnej maści jest ogromne.

W Ząbkach działa wiele firm, będących jednoosobowymi działalnościami gospodarczymi. Zazwyczaj w takich firmach nie pracuje nikt poza właścicielem i są to firmy usługowe, które działają ogólnopolsko, głównie w internetach.

Dotacje na założenie własnej działalności gospodarczej z Urzędu Pracy wspomogły znacznie młodych przedsiębiorców, których w ostatnim czasie pojawiło się w Ząbkach znacznie więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *