Plany zawodowe młodych Polaków

plany zawodoweWiele miejscowości, takich jak podwarszawskie Piaseczno oraz wiele innych miejsc, wciąż zmaga się z niskim przyrostem naturalnym oraz stopniowym starzeniem się mieszkańców. Wynika to z tego, że większość młodych osób nawet tuż po studiach, jest ukierunkowanych na konkretne plany zawodowe, nie chcąc ich modyfikować i robić dłuższej przerwy na wychowywanie dziecka.

Plan na przebranżowienie

Bardzo wiele młodych osób, jak wynika z ostatnich raportów z badań przeprowadzonych przez jedną z agencji zatrudnienia, ma w planach przynajmniej raz w życiu się przebranżowić. Wynika to z coraz większej świadomości rynku młodych Polaków oraz z coraz większej odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań zawodowych. Część młodych osób mówi wprost, że obecną pracę traktuje jak coś na przeczekanie, zanim znajdzie naprawdę satysfakcjonujące zatrudnienie, zgodne z jego zainteresowaniami.

Coraz więcej osób decyduje się również na podjęcie pracy na tzw. „przeczekanie”. Nie jest to pozbawione sensu, ponieważ młodzi ludzie dzięki temu zachowują płynność finansową i mogą rozpocząć prawdziwe dorosłe życie. Wiele młodych osób twierdzi też, że ich obecna praca nie zaspokaja ich ambicji zawodowych. Nie ma w tym nic dziwnego – studenci i absolwenci uczelni wyższych są zdecydowanie coraz bardziej pewni siebie w porównaniu do ich rówieśników wkraczających na rynek pracy kilka lat temu.

4 thoughts on “Plany zawodowe młodych Polaków

  • Aktualnie ludzie stawiają bardziej na karierę niż na rodzinę. Widać to po przyroście naturalnym, który jest na bardzo niskim poziomie.

    • Większość młodych ludzi chce najpierw osiągnąć sukces zawodowy, zakładanie rodziny odkładają na później.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.