Główny specjalista

Główny Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 143690

Warunki pracy

Praca biurowa przy komputerze powyżej 4 godz. dziennie, obsługa urządzeń biurowych.
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym wyposażonym w instalację klimatyzacyjną.
Narzędzia i materiały pracy: komputer, urządzenia biurowe (drukarka, kserokopiarka, skaner, niszczarka i inne urządzenia biurowe).
Budynek posiada windę osobową do transportu pionowego, nie posiada podjazdów dla osób niepełnosprawnych, ale jest wyposażony w transporter gąsiennicowy typu T09 "ROBY" służący do transportu po schodach wejściowych do budynku osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pomieszczenia pracy GIF mieszczą się na parterze oraz I i III piętrze budynku.

Zakres zadań

  • Administruje siecią komputerową w tym konfiguruje i obsługuje urządzenia takie jak firewall, switche, access pointy, VPN,a także rozbudowywuje sieć fizyczną i rozwiązuje problemy związane z funkcjonowaniem sieci i dostępem do Internetu.
  • Monitoruje ruch w sieci wewnętrznej oraz między siecią wewnętrzną, a publiczną w celu wykrycia ewentualnych ataków. Identyfikuje i reaguje na incydenty bezpieczeństwa sieci.
  • Administruje, utrzymuje oraz zapewnienia ciągłość funkcjonowania infrastruktury informatycznej i teleinformatycznej oraz oprogramowania. Wdraża i utrzymuje system ochrony sieci.
  • Zarządza infrastrukturą LAN i rozwiązaniami ochrony sieci poprzez administrację oprogramowaniem FortiMAIL i FortiAnalyzer, oraz oprogramowaniem do ochrony sieci LAN.
  • Zgłasza usterki sprzętu sieciowego do serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego sprzętu, a także urządzeń peryferyjnych oraz oprogramowania.
  • Przygotowuje i realizuje zakupy sprzętu sieciowego i usługi informatyczne obejmujące analizę rynku (zebranie ofert), weryfikuje umowy, przygotowywuje propozycje wyboru oferenta, kontrolę prawidłowości realizacje dostawy.
  • Opiniuje projekty aktów prawnych, dotyczących zagadnień sieciowych, bezpieczeństwa teleinformatycznego i systemów informatycznych.
  • Opracowywuje i aktualizuje dokumentację w obszarze administracji i utrzymania infrastruktury informatycznej i teleinformatycznej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe informatyczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze administrowania siecią informatyczną LAN/WAN oraz urządzeniami bezpieczeństwa sieci.
  • Znajomość:
  • - Technologii sieciowych LAN, WAN, VPN, Wi-Fi
  • - Microsoft Windows Server, Active Directory
  • - FortiGate, FortiMail
  • - DNS
  • - Podstawowych zagadnień związanych z systemami operacyjnymi Linux i Unix.
  • - Narzędzi do monitorowania i zarządzania siecią (np. Nagios, Zabbix, SolarWinds)
  • - Protokołów sieciowych (TCP/IP, UDP, ICMP, SNMP)
  • - Zasad i standardów bezpieczeństwa sieciowego (np. ISO 27001, NIST)
  • Umiejętność:
  • - Konfiguracji VPN, DNS, AD
  • - Konfiguracji urządzeń sieciowych (np. FortiGate, Extreme)
  • - Przeprowadzania audytów bezpieczeństwa sieciowego
  • - Tworzenia i utrzymania polityk bezpieczeństwa sieciowego
  • - Identyfikacji i analizy zagrożeń sieciowych
  • - Implementacji mechanizmów bezpieczeństwa (np. firewall, IDS/IPS)
  • - Rozwiązywania problemów sieciowych i analizowania przyczyn awarii
  • - Projektowania i wdrażania rozwiązań sieciowych
  • - Automatyzacji zadań administracyjnych przy użyciu skryptów (np. PowerShell, Bash)
  • - Dokumentowania infrastruktury sieciowej i tworzenia procedur operacyjnych
  • - Komunikacji i współpracy z zespołem IT i użytkownikami końcowymi
  • - Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność: organizacji pracy własnej, analitycznego myślenia, komunikatywność.