Samodzielny referent

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 133638

Warunki pracy

  • Praca administracyjno-biurowa.
  • Praca przy komputerze.
  • Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest w znacznym zakresie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do budynku GUS brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Zakres zadań

  • Opracowuje materiały graficzne i produkty audiowizualne na potrzeby statystyki publicznej zgodnie z Księgą Identyfikacji Wizualnej GUS, w celu popularyzacji statystyki publicznej. Materiały będą wykorzystywane m.in. na Portalu Informacyjnym GUS, innych portalach statystki publicznej oraz w mediach społecznościowych.
  • Dba o jakość materiałów graficznych i produktów audiowizualnych tworzonych przez inne departamenty/JSSP lub wykonawców zewnętrznych, w celu zapewnienia ich zgodności z Księgą Identyfikacji Wizualnej GUS.
  • Współpracuje z innymi pracownikami Wydziału podczas obsługi fotograficznej wydarzeń organizowanych przez GUS oraz tworzenia nagrań audio i wideo w celu wsparcia realizacji zadań Wydziału.
  • Wykonuje prace z zakresu projektowania layoutów stron internetowych seminariów, konferencji i innych wydarzeń GUS skierowanych do odbiorców zewnętrznych oraz witryn intranetowych (pliki graficzne), w celu popularyzacji statystyki publicznej.
  • Bierze udział we wdrażaniu nowoczesnych metod komunikacji w statystyce publicznej (webinaria, live streaming i inne) oraz nowych form komunikacji (tj. blog, podcasty) w celu popularyzacji statystyki publicznej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym – A2
  • Znajomość ustawy o statystyce publicznej
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Umiejętność obsługi komputera (MS Office)
  • Dobra znajomość obsługi programów graficznych z pakietu Adobe CC (szczególnie: Adobe Illustrator, Adobe Photoshop)
  • Wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Rzetelność
  • Współpraca
  • Komunikacja
  • Otwartość na zmiany i radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych
  • Dzielenie się wiedzą
  • Kreatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Doświadczenie zawodowe: 1 rok pracy w charakterze grafika komputerowego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie dobrym – B1
  • Znajomość programów do obróbki i postprodukcji materiałów wideo (np. Adobe Premiere Pro, DaVinci Resolve)
  • Umiejętność wykonywania podstawowej korekcji kolorystycznej oraz dźwiękowej materiałów wideo