Specjalista ds. Syntezy Organicznej

Polbionica spółka z o.o. poszukuje do pracy przy nowych projektach B+R z zakresu wytwarzania związków metakrykowanych i biodrukowania narządów 3D

Miejsce pracy: Warszawa
Główne zadania i obowiązki:
  • Samodzielne wykonywanie procesów optymalizacyjnych z zakresu chemii organicznej i materiałowej.
  • Poszukiwanie i realizacja innowacyjnych rozwiązań postawionych problemów badawczych.
  • Rzetelne prowadzenie dokumentacji technicznej i procesowej.
  • Wykonywanie oraz interpretowanie wyników analizy z zakresu identyfikacji ilościowej i jakościowej związków organicznych.
Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe chemiczne min. magister z zakresu syntezy organicznej. Doktorat będzie dodatkowym atutem.
  • Doświadczenie w syntezie oraz modyfikacji polimerów naturalnych mile widziane.
  • Znajomość elementarnej reaktywności związków organicznych oraz zakresu ich zastosowania dla reakcji prowadzonych w środowisku wodnym.
  • Wiedza i doświadczenie w syntezie prostych związków chemicznych wrażliwych na działanie światła UV-Vis.
  • Znajomość podstawowych metodologii z zakresu pracy ze związkami metaloorganicznymi ze szczególnym naciskiem na katalizę metalami przejściowymi.
  • Umiejętność wykonywania pomiarów oraz interpretacji wyników z zakresu podstawowych metod chromatograficznych (GC, HPLC) oraz spektrofotometrycznych (UV-Vis, FT-IR)
  • Wiedza z zakresu technik oczyszczania związków organicznych oraz analizy jakościowej i ilościowej zanieczyszczeń mieszanin poreakcyjnych.
  • Znajomość metod analizy strukturalnej polimerów i ich pochodnych w szczególności metod NMR.
  • Praca z zachowaniem i utrzymywaniem warunków sterylnych.
  • Umiejętność szczegółowego raportowania wyników oraz prowadzenia dokumentacji badawczo-rozwojowej.
  • Umiejętność krytycznego i konstruktywnego myślenia oraz namierzania tzw. „wąskich gardeł” prowadzonych procesów.
  • Umiejętność kooperowania i współpracy z innymi członkami zespołu.
Oferujemy:
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Uczestnictwo w ambitnych i innowacyjnych projektach naukowych
  • Możliwość dalszego rozwoju zawodowego
  • Możliwość dodatkowych szkoleń
  • Atrakcyjne wynagrodzenie
  • Miłą atmosferę pracy