Główny specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 142755

Warunki pracy

  • Praca administracyjno-biurowa.
  • Praca przy komputerze.
  • Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest w znacznym zakresie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do budynku GUS brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynku znajdują się 4 toalety przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Zakres zadań

  • Prowadzi kontrolę dowodów księgowych pod względem prawidłowości rachunkowej i kompletności, zgodności z planem finansowo-zadaniowym i zawartymi umowami oraz przydziela do odpowiedniej przedziałki klasyfikacji budżetowej w celu rzetelnego przygotowania dokumentów do wypłaty i ujęcia w księgach rachunkowych.
  • Wystawia polecenia przelewów krajowych, walutowych i transgranicznych w systemie finansowo-księgowym i w systemie bankowości elektronicznej NBE w celu dokonania płatności.
  • Prowadzi obsługę bankową oraz obsługę kart kredytowych Kierownictwa współpracując z przedstawicielem banku w celu zapewnienia prawidłowego korzystania z instrumentów bankowych. Gromadzi, kompletuje i przechowuje w tym zakresie wymaganą przez bank dokumentację.
  • Rejestruje i przechowuje bankowe i ubezpieczeniowe gwarancje wpływające do Urzędu w ramach toczących się postępowań o zamówienia publiczne w celu zapewnienia prawidłowej obsługi Urzędu.
  • Prowadzi rejestr umów, gromadzi i ewidencjonuje umowy w celu ewidencji zaangażowania środków budżetowych.
  • Ewidencjonuje wyciągi bankowe w systemie finansowo-księgowym w celu dostarczenia rzetelnych informacji dotyczących operacji gospodarczych w księgach rachunkowych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
  • Doświadczenie zawodowe: 3 lata, w tym co najmniej 1 rok w obszarze finansów i rachunkowości
  • Znajomość przepisów w zakresie gospodarki finansowej jednostek sektora finansów publicznych (ustawa o rachunkowości, ustawa o finansach publicznych oraz przepisy wykonawcze)
  • Wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • Rzetelność
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Współpraca
  • Komunikacja
  • Otwartość na zmiany i radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych
  • Dzielenie się wiedzą
  • Myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Doświadczenie zawodowe: co najmniej 2 lata w jednostce sektora finansów publicznych.
  • Rozwiązywanie problemów
  • Inicjatywa