Specjalista do Wydziału Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem

Spółka "Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o. w Warszawie
zatrudni pracownika na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa, ul. Lubelska 26

Zakres obowiązków:
  • Współpraca z komórkami organizacyjnymi w zakresie wdrażania, utrzymania i doskonalenia Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i System Zarządzania Utrzymaniem,
  • Opracowywanie Rocznego raportu bezpieczeństwa,
  • Organizacja audytów wewnętrznych oraz monitoring wprowadzania działań zapobiegawczych i korygujących w zakresie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i System Zarządzania Utrzymaniem,
  • Przygotowanie danych i organizacja spotkań zespołu zarządzania ryzykiem w ramach Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i System Zarządzania Utrzymaniem,
  • Wykonywanie zadań związanych z opracowywaniem Programu Poprawy Bezpieczeństwa,
  • Opracowywanie sprawozdań dotyczących funkcjonowania Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i System Zarządzania Utrzymaniem oraz informacji dotyczących potrzeb związanych z jego doskonaleniem,
  • Wykonywanie zadań związanych z opracowywanie oraz aktualizacją dokumentacji Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i System Zarządzania Utrzymaniem,
  • Prowadzenie i archiwizacja zapisów powiązanych z funkcjonowaniem Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i System Zarządzania Utrzymaniem, w zakresie działania Wydziału,
  • Organizacja spotkań powiązanych z przeglądami Systemu, audytami wewnętrznymi, analizą ryzyka itp.
  • Opracowywanie dokumentów związanych z zakresem działania Wydziału oraz nadzór nad realizacją właściwych merytorycznie umów.
Wymagane obligatoryjne uprawnienia formalne:
  • Wykształcenie wyższe – pożądane techniczne lub prawne,
  • Doświadczenie w branży kolejowej: 1 – 2 lata,
  • Przygotowanie metodyczne do prowadzenia wykładów i szkoleń oraz posiadanie szkolenia w zakresie audytu wewnętrznego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem/Systemu Zarządzania Utrzymaniem będzie dodatkowym atutem.
Wymagane umiejętności i kompetencje:
  • Znajomość zasad funkcjonowania polskiego i europejskiego rynku transportu kolejowego,
  • Znajomość budowy pojazdów kolejowych,
  • Znajomość polskiego i europejskiego procesu legislacyjnego,
  • Znajomość języka angielskiego,
  • Umiejętność analizowania i interpretowania dokumentów, przepisów.
  • Zdolności myślenia koncepcyjnego umożliwiającego opracowanie instrukcji, wytycznych.
  • Dokładność w analizowaniu zapisów podstaw prawnych, regulaminów i przepisów wewnętrznych, instrukcji i dyrektyw.
  • Umiejętność reprezentowania Spółki w bezpośrednich, pisemnych oraz telefonicznych kontaktach z przedstawicielami innych podmiotów.
  • Umiejętność sporządzania raportów, analiz i prezentacji.
  • Współpraca w zespole, samodzielność, zdolności interpersonalne.
  • Terminowość, dokładność, zdolność koncentracji uwagi i samokontroli.
  • Obsługa pakietu biurowego MS Office.
  • Umiejętność obsługi powierzonych urządzeń technicznych i audiowizualnych.