Specjalista ds. Kadr i Płac

Firma produkcyjna zatrudniająca około 100 pracowników poszukuje:

Miejsce pracy: Warszawa
ze znajomością programów kadrowo-płacowych. Jeśli masz doświadczenie na podobnym stanowisku i chcesz dołączyć do dynamicznego zespołu, zapraszamy do aplikowania!
Zakres obowiązków:

Obsługa kadrowa pracowników:
  • Prowadzenie akt osobowych i dokumentacji pracowniczej (umowy o pracę, aneksy, wypowiedzenia, świadectwa pracy),
  • Zakładanie, aktualizacja oraz archiwizacja teczek osobowych zgodnie z wymogami prawa pracy,
  • Ewidencjonowanie czasu pracy, urlopów, zwolnień lekarskich oraz innych nieobecności.
Naliczanie wynagrodzeń:
  • Przygotowywanie list płac, naliczanie wynagrodzeń, dodatków, premii, nadgodzin i innych świadczeń pracowniczych,
  • Rozliczanie wynagrodzeń z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa pracy, podatkowego i ubezpieczeń społecznych.
Obsługa programu kadrowo-płacowego:
  • Wprowadzanie i aktualizacja danych w programach kadrowo-płacowych (np. RESET Symfonia),
  • Generowanie raportów i zestawień na potrzeby wewnętrzne oraz dla instytucji zewnętrznych.
Rozliczenia z ZUS i innymi instytucjami:
  • Sporządzanie deklaracji i raportów do ZUS (m.in. DRA, RCA, RSA),
  • Współpraca z Urzędem Skarbowym, Państwową Inspekcją Pracy oraz innymi organami kontrolnymi.
Nadzór nad przestrzeganiem przepisów prawa pracy:
  • Kontrola zgodności umów, regulaminów i dokumentacji z obowiązującymi przepisami,
  • Monitorowanie zmian w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych oraz wdrażanie ich w firmie.
Współpraca z działem księgowości i HR:
  • Przygotowywanie danych do sprawozdań finansowych i księgowych,
  • Udzielanie informacji i wsparcia pracownikom w sprawach dotyczących kadr i płac.
Przygotowywanie analiz i raportów:
  • Tworzenie raportów dotyczących kosztów wynagrodzeń, struktury zatrudnienia, fluktuacji pracowników,
  • Analiza wskaźników HR na potrzeby zarządu.
Wsparcie procesów rekrutacyjnych i adaptacyjnych:
  • Udział w rekrutacji nowych pracowników oraz procesie ich wdrażania,
  • Przygotowywanie dokumentacji związanej z zatrudnianiem i rozwiązywaniem stosunku pracy.
Wymagania:
  • minimum 2-letnie doświadczenie na stanowisku związanym z kadrami i płacami, najlepiej w firmie produkcyjnej,
  • bardzo dobra znajomość przepisów prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych,
  • znajomość obsługi programu RESET Symfonia,
  • skrupulatność, odpowiedzialność i umiejętność pracy pod presją czasu,
  • wysokie umiejętności interpersonalne i organizacyjne.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Spółkę z o.o. PIASKARZ w celu i zakresie niezbędnym do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).”