Specjalista

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 143633

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

1.      Krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe

2.      Zagrożenie korupcją

3.      Permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

Praca administracyjno-biurowa przy komputerze z monitorem ekranowym powyżej 4 godzin dziennie, wymagająca obsługi również innych urządzeń biurowych. Długotrwałe skupianie wzroku na tej samej płaszczyźnie. Stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym. Bariery architektoniczne: możliwość ograniczonego poruszania się po budynku – obecność wind, brak podjazdów, drzwi z samozamykaczami.

W związku z wyjazdami służbowymi, otoczenie i warunki pracy mogą być różne.

Zakres zadań

  • Organizuje i prowadzi proces naboru, w tym również na aplikację dyplomatyczno-konsularną. Przeprowadza kwalifikację na wolne stanowiska w ministerstwie w ramach rotacji wewnętrznej.
  • Weryfikuje wiedzę i umiejętności kandydatów do pracy. Wdraża i rozwija narzędzia do badania i oceny kompetencji.
  • Organizuje i monitoruje realizację procesu praktyk, stażu i wolontariatu (z wyłączeniem staży zagranicznych.
  • Permanentnie kontaktuje się z klientami zewnętrznymi – kandydatami do pracy lub na praktyki/staż/wolontariat w ministerstwie. Udziela odpowiedzi na odwołania, interpelacje poselskie.
  • Prowadzi komunikację wewnętrzną w sprawach związanych z naborem, w tym redaguje, weryfikuje i monitoruje treści zamieszczane na intranecie. Publikuje i aktualizuje treści na stronie internetowej ministerstwa a także w mediach społecznościowych.
  • Wspomaga proces przyjęcia i wdrożenia nowego pracownika.
  • Sporządza sprawozdania, analizy, oceny i notatki w zakresie swojego stanowiska.
  • Przygotowuje instrukcje, projekty aktów prawnych z zakresu kompetencji stanowiska.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie lub równorzędne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi
  • Poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne” lub zgoda na poddanie się postępowaniu sprawdzającemu.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2.
  • Wiedza z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, w szczególności w obszarze rekrutacji i selekcji oraz badania kompetencji (np. oceny zintegrowanej AC/DC).
  • Znajomość ustawy o służbie zagranicznej i aktów wykonawczych, ustawy o służbie cywilnej i aktów wykonawczych, ustawy o ochronie danych osobowych, ustawy o dostępie do informacji publicznej.
  • Znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej oraz warsztatu pisania i redagowania tekstów.
  • Umiejętność: współpracy, negocjowania, analitycznego myślenia.
  • Orientacja na klienta i osiąganie celów, samodzielność i inicjatywa.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i badania kompetencji, np. metodą oceny zintegrowanej AC/DC
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie C1.
  • Znajomość kodeksu pracy, kodeksu postępowania administracyjnego.
  • Umiejętność przeprowadzania analiz profilu osobowego, znajomość procesu i narzędzi onboardingu.
  • Umiejętność obsługi mediów społecznościowych.