Starszy specjalista

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 143788

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

praca pod presją czasu i terminów.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

praca biurowa przy użyciu takich urządzeń jak: komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów,
praca przy komputerze powyżej 4 godzin,
większość czynności wykonywana jest w pozycji siedzącej,
oświetlenie naturalne i sztuczne,
budynek wyposażony w windy,
budynek może stwarzać problem w komunikacji dla osób niepełnosprawnych ruchowo z uwagi na drzwi z samozamykaczem, oddzielające klatkę schodową z szybami windowymi.

Opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/gddkia/deklaracja-dostepnosci

Zakres zadań

  • Uczestniczy w procesie rozliczania kosztów pośrednich dla projektów realizowanych w ramach programu FEnIKS 2021-2027. Gromadzi dane finansowe wynikające z zawieranych UOD, dokonuje ich analizy i przygotowuje wnioski dot. zmiany planu wydatków dla poszczególnych jednostek GDDKiA. Monitoruje wykonanie budżetu w jednostkach GDDKiA pod kontem osiągniecia maksymalnych limitów wskazanych w umowach o dofinansowanie w tym finalnych rozliczeń kosztów przedłożonych we wnioskach o płatność,
  • Przygotowuje dokumentacje dotyczącą rozliczenia wydatków osobowych dla projektów z CEF2. Weryfikuje informacje zawarte w kartach czasu pracy oraz innych załącznikach pod kontem zgodności z rozliczeniem finansowym wydatków. Monitoruje wykonanie budżetu w ramach realizowanych projektów oraz w razie potrzeby sporządza wnioski dotyczące zmiany planów finansowych. Sporządza i przekazuje informacje w zakresie realizacji płatności z BŚE. Przygotowuje informacje oraz pozyskuje dokumentacje z poszczególnych jednostek GDDKiA stanowiące wkład do wniosku o płatnoś,
  • Gromadzi dane oraz bierze udział w opracowywaniu odpowiednich formularzy planistycznych w zakresie projektów realizowanych z udziałem środków UE. Przygotowuje wnioski o rezerwę celową oraz sprawozdania z jej realizacji,
  • Współpracuje z kontrolerami z jednostek zewnętrznych a także pracownikami instytucji nadzorujących.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze funduszy unijnych
  • znajomość Ustawy o finansach publicznych,
  • znajomość zasad (w tym wytycznych) wdrażania programów i projektów finansowanych z udziałem środków europejskich przez jednostki sektora finansów publicznych,
  • Obsługa pakietu Ms Office (Word, Excel) tworzenie budżetu w administracji publicznej
  • kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność; organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, myślenie analityczne
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie w zakresie wdrażania projektów współfinansowanych ze środków UE
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • umiejętność obsługi programu TREZOR